Lew z Nemei - streszczenie - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Sekretarka pani Lemon przyniosła mu list w sprawie zaginięcia psa – pekińczyka. Stwierdził, że to zbyt błaha dla niego sprawa i nie nadawała się na pracę Herkulesa, jednak z ciekawości umówił się z sir Josephem Hogginem. Mężczyzna wydał mu się prosty, kogoś mu przypominał. Stwierdził, że jest bogaty, ale nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto. Poirot stwierdził, że sprawa zaginięcia psa jest niepoważna, jednak pierwszy raz z takim problemem zwrócił się do niego mężczyzna. Okazało się, że tydzień wcześniej ktoś ukradł pekińczyka w Kensington Gardens podczas spaceru damy do towarzystwa Milly, żony Hoggina. Następnego dnia w liście zażądano dwustu funtów w jednofuntowych banknotach. Pani Milly zapłaciła żądaną kwotę, jednak jej mąż był wściekły. Podobna historia spotkała pana Samuelsona i psa jego żony.

Poirot udał się na spotkanie z lady Hoggin. Przywitał go pekińczyk – Shan Tung, „istny lew”. Drażliwa kobieta opowiedziała o kradzieży psa – podczas spaceru w parku, gdy jej służąca panna Carnaby zapatrzyła się na wózek z dzieckiem, ktoś przeciął smycz. Nikt nie zauważył kradzieży. Nazajutrz otrzymała list z żądaniem wysłania dwustu funtów na nazwisko kapitana Curtisa, Bloomsbury Road Square numer trzydzieści osiem. Poirot zagwarantował, że psu nic już nie grozi i zajmie się sprawą dyskretnie. Wypytał o Amy Carnaby – pani Hoggin stwierdziła, że jest głupia ale poczciwa i pracuje u niej od roku.

Poirot spotkał się z siostrzenicą poprzedniej pracodawczyni Amy Carnaby. Dowiedział się, że kocha psy i płakała po śmierci swojego pekińczyka. Dozorca potwierdził relację z parku panny Carnaby. Udał się też pod wskazany w celu dostarczenia pieniędzy adres – był tam pensjonat „Balaclava”. Wypytał właścicielkę o kapitana Curtisa. Ta wytłumaczyła, że czasem na adres pensjonatu przychodzą przesyłki do osób, które nie mieszkają w pensjonacie. Gdy nikt ich nie odbiera są odsyłane na pocztę. Historia skradzenia pekińczyka pani Samuelson, była podobna do poprzedniej. Zaginął podczas spaceru z damą do towarzystwa panną Keble. Ona także zapatrzyła się na piastunkę z dzieckiem. Tym razem kwota wynosiła trzysta funtów i miała być dostarczona do hotelu Harrington. Gdy pani Samuelsen udała się tam nazajutrz w przesyłce zamiast banknotów znajdowały się czyste kartki. O zdarzeniu dopiero po fakcie opowiedziała mężowi.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Stado Geryona - streszczenie
2  Dwanaście prac Herkulesa - język
3  Pojmanie Cerbera - plan wydarzeńKomentarze: Lew z Nemei - streszczenie

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 

Streszczenia książek
Tagi: